Založ si blog

Občiansky kandidát na prezidenta.

 

Počas tradičného obedného hodnotenia posledného obdobia politického vývoja našej krajiny kolega  prišiel so zaujímavým nápadom. V prvom momente sa to zdalo vtipné, po hlbšom zamyslení to ale vôbec nevyznieva ako zlý nápad….

Ako nájsť vhodného kandidáta na tento najvyšší úrad? Kandidáta, ktorý bude spájať a nie rozdeľovať spoločnosť, kandidáta, ktorý má všeobecnú obľubu širokých vrstiev obyvateľstva bez ohľadu na pohlavie, vierovyznanie, bez ohľadu na spoločenské postavenie, rasu, sexuálnu orientáciu atď.

Kandidáta, za ktorého zvoliteľnosť sa postaví aj najsilnejšia strana v parlamente a mohol by získať aj podporu opozície. Kandidáta, ktorý bude reprezentovať národné tradície, bude všeobecne obľúbený a akceptovateľný a bude mať dostatočné znalosti na vykonávanie tohto dôležitého úradu.

Kandidát, ktorý bude zodpovedne a spravodlivo vykonávať prezidentský úrad a nebude rozlišovať hodnotu ľudí podľa majetku, ale bude spravodlivý voči všetkým…

No a v neposlednom rade kandidáta, na ktorého prínose sa zhodne väčšina obyvateľstva a teda bude naozaj spájať a nie rozdeľovať…

Keď sa nad týmto zamyslíme prídeme na to, že najvhodnejší kandidát na túto dôležitú funkciu je kandidát strany SMER a konkrétne jej predsedu. Z tohto dôvodu navrhujem začať zbierať podpisy pod kandidatúru v poslednej dobe často spomínaného a velebeného vreca zemiakov.

Podľa posledných vyjadrení politických osobností vrece zemiakov malo veľký potenciál na zvolenie v župných voľbách, takže má veľkú šancu sa uplatniť aj vo voľbách prezidentských. V župných voľbách síce oficiálne nekandidovalo, ale napriek tomu sa hovorilo, že keby sa volieb zúčastnilo, malo by veľkú šancu vyhrať.

Poďme si teda rozobrať túto osobnosť.

Životopis:

Zemiak rastie ako bylina s hranatou, bohato rozvetvenou stonkou, priamou alebo poliehavou, zarastenou krátkymi chĺpkami. (podobnosť s niektorými politikmi čisto náhodná)

Zemiak pochádza z horských oblastí juhoamerických Ánd. Predok európskych zemiakov má podľa odborníkov svoj pôvod na chilskom ostrove Chiloe a na starý kontinent ho priviezli španielski moreplavci v roku 1565. (to znamená, že v nasej Slovenskej zemi je hlboko zakorenený už niekoľko storočí)

Za svoju obľubu vďačí nenáročnosti na prírodné podmienky a predovšetkým mimoriadne vysokým hektárovým výnosom. Ich široké uplatnenie v európskom poľnohospodárstve na začiatku 19. storočia ochránilo Európu od cyklických hladomorov a „epidémií“ skorbutu. Český botanik a buditeľ Jan Svatopluk Presl ich vo svojom Rostlinopise považuje za „najväčší úžitok, ktorý ľudstvo z objavenia Ameriky malo“ (takže je overené, že je schopný pracovať v prospech všetkých ľudí).

Najviac sa v ľudovej medicíne využíva práve šťava zo surových zemiakov, tradične na tráviace ťažkosti, gastritídy, poruchy pečene a žlčové kamene. Surová zemiaková šťava utišuje zápaly a podporuje hojenie kožných infekcií a poranení. Plátky surového zemiaka sú vynikajúcim obkladom na opary a omrzliny, a keď ho dáme na spánky, pomôže na bolesti hlavy a migrénu. (očividne je účinný na väčšinu chorôb, ktoré nám spôsobuje dnešná politická reprezentácia a pozeranie správ o nových nápadoch vlády)

Navyše je zemiak všeobecne akceptovaný a obľúbený aj za našimi hranicami v celom civilizovanom svete (takže jeho diplomatické schopnosti sú nesporné).

Zemiak je hrdý Slovák, ktorý zasahuje do všetkého tradičného, dobrého a slovenského, či už sú to halušky, lokše, strapačky, zemiakové placky. Napriek tomu, že je taký obľúbený, vôbec nie je namyslený a dá sa povedať, že je stále veľmi cenovo dostupný a môže si ho dovoliť každý. No a ak sa nám náklady na prezidentskú kanceláriu budú zdať vysoké, tak namiesto 50 kilového vreca si zvolíme 10 kilové alebo 5 kilové a tým pádom môžeme znížiť náklady až 10 násobne….

 Až história ukáže, aký úspešný prezident  by z neho bol, keď si však pozriete niektorých terajších kandidátov a pozriete sa do minulosti na to kto zastával a zastáva túto funkciu, myslím že šance nie sú beznádejné.

Tak vážení, čo vy na to, začneme zbierať podpisy?

 

 

 

 

 

 

Zdroj:

http://zelovoc.nazdravie.sk/sk/zelenina/zemiak/44/

http://sk.wikipedia.org/wiki/%C4%BDu%C4%BEok_zemiakov%C3%BD

Na zdravie!

28.04.2016

Súčasná situácia okolo zdravotného stavu našich politikov ponúka jedno pekné zamyslenie. Mal by obyčajný človek taký prístup k zdravotnej starostlivosti ako chránený druh - slovenský politik? viac »

Lebo Fico…

09.03.2016

Je to už strašne otrepané konštatovanie ale musím ho použiť ešte minimálne raz… Na Slovensku voľby dopadli ako dopadli, napriek pestrým a možno šokujúcim výsledkom dovolím si povedať viac »

Smerom do kanála. . .

02.03.2016

Po štyroch rokoch sociálno-demokratickej vlády slovensko nie je ani sociálne ani demokratické. Máme tu čas volieb a môžeme si spraviť nejakú tú sumarizáciu. Pravidelne počúvame ako sa slovensku viac »

Petra Stano Maťašovská, RTVS

Petra Stano Maťašovská rezignovala

15.10.2018 22:51

Šéfka rozhlasového spravodajstva RTVS bola autorkou interného dokumentu, ktorý pobúril opozíciu.

Turecko Saudská Arábia novinár zmiznutie konzulát prehľadan

CNN: Saudská Arábia sa prizná k zabitiu Chášakdžího

15.10.2018 22:44

Novinár je nezvestný od svojej návštevy saudskoarabského konzulátu v Istanbule.

kirill

Ruská pravoslávna cirkev prerušila vzťahy s konštantínopolským patriarchátom

15.10.2018 22:16

Ide o protest proti schváleniu žiadosti Ukrajiny o autokefálnu, teda nezávislú cirkev.

Kazakhstan Russia Space Station

Havária ruského Sojuzu mohla byť sabotážou

15.10.2018 21:24

Agentúra RIA Novosti sa odvoláva na anonymný zdroj z ruského kozmického priemyslu.

pit2000

O všetkom čo ma hnevá a je proti zdravému rozumu..., alebo naozaj sme iba dojné kravy pre tento štát? dojnekravy.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 34234x
Priemerná čítanosť článkov: 1902x

Autor blogu

Kategórie