Založ si blog

Operačný program – tunelovanie

Dávno som nič nepísal lebo, po prvé som mal užitočnejšie veci na starosti, po druhé aj tak to nemá zmysel. Čokoľvek kritické dnes človek napíše tak je škatuľkovaný ako modrý a stretáva sa z argumentmi typu Dzurinda predal elektrárne, predal plynárne a preto dnes chudák Fico nič nemôže….

Teda argument typu – nevadí že mi dnes ukradli peňaženku pretože pred 10 rokmi mi ukradli auto a v porovnaní s tým je peňaženka vlastne v poriadku.

Hlavne že máme stabilnú vládu a kopec splnených sociálnych balíčkov. Ako keby to tá vláda platila zo svojho. Máme za sebou takmer štyri stabilné roky a smutné je že okrem tej stability sa vyznačovali hlavne absolútnou nečinnosťou. Žiadna reforma, žiadne zjednodušenie byrokracie, žiadne zoštíhlenie prebujneného úradníckeho aparátu, len zvýšiť dane, odvody a prežierať peniaze na nezmyselné úplatky svojim voličom, samozrejme potom čo sme si  z nich odkrojili pekný koláč pre seba a našich sponzorov. Ešteže prepukla utečenecká kríza a teroristi aspoň sa ľudia môžu plne venovať týmto postrachom a nemusia si všímať tie večné tunely pri každom jednom obstarávaní, eurofondoch atď.…

Stačí si dnes buchnúť do stola zanadávať na EU a utečencov a 40% vo voľbách máte istých. A popritom sa v tichosti môže tunelovať ďalej – alebo aj nahlas mám dojem že už sa to ani nesnažia skrývať.

Na druhej strane tu máme opozíciu plnú psychopatov, starých senilných idiotov ktorých trápia len problémy reprodukčného charakteru ktoré sa ich vzhľadom na ich vek už ozaj netýkajú, no a kopec egomaniakov ktorý sú taký presvedčený o svojej jedinečnosti že každý potrebuje vlastnú stranu aby mohol byť predseda. No a potom kopec nových nádejí pre nerozhodnutých voličov ktorý sľubujú že nastolia rovnováhu medzi dark side a light side sily čo znie lákavo až kým sa náhodou nedostanete k nejakým blogom z ktorých zistíte ktorý je syn a dcéra ktorého privatizéra a kto pre koho v minulosti pracoval. Potom to už až tak lákavo nevyzerá…

Keď sa raz za 20 rokov ľudia pozrú späť nebudú pozerať na kauzy ani na mená skôr si myslím že sa budú pýtať prečo sa Slovensko posunulo tak málo. To vidím ako najväčší problém – to vládnutie bez rozvojových cieľov, keď jediný ciel je udržať sa pri moci čo najdlhšie. A presne to je vidno keď sa pozrieme 20 rokov späť. Sme tak na 30% toho kde sme mohli byt keby….

Ale nie o tom som chcel. Cestou do práce a z práce často v aute počúvam rádio. Dlhú dobu som to ignoroval ale včera keď som náhodou počúval rádio večer po jedenástej už ma to fakt dostalo. Koľko krát za deň musí ísť v rôznych komerčných rádiách reklama na operačný program životné prostredie – aby Slováci vedeli recyklovať, alebo aby Slováci vedeli chrániť svoju prírodu a rôzne ďalšie operačné program (včera večer išlo asi 6 reklám za sebou). To fakt kým neboli eurofondy tak Slováci robili iba bordel? (Asi áno ale robia ho aj naďalej žiadny rozdiel nevidno.) A fakt nás až EU naučila starať sa o prírodu? Čo chce zadávateľ reklamy tou reklamou povedať? Načo beží minimálne 15 až 20 krát denne reklama na nejaký operačný program hradený z eurofondov? Nepredáva žiadne výrobky, či ju počujete alebo nie nijako vás to neovplyvní takže o čom to je?

Jediný zmysel toho vidím v tom že je to pekný nástroj ako si z koláča eurofondov odkrojiť pre spriaznené reklamné agentúry a spriaznené média. A podľa frekvencie ako často tieto reklamy bežia na rôznych komerčných médiách ide o pekný balík. Dnes už sa tomu nikto ani nečuduje, takéto nehospodárne nakladanie s peniazmi EU alebo SR je úplný štandard a to je práve na tom najsmutnejšie.

Už len k tomu spraviť pravdivý reklamný spot: Operačný program tunelovanie eurofondov pomohol mnohým ľudom ktorý boli na správnom mieste, zabezpečil financovanie pre spriaznené strany a osoby. Aby Slovensko dobre ojebávalo ľudí – operačný program tunelovanie.

Ak sa toto bude vysielať každý deň 20 krát vo všetkých rádiách aspoň to bude úprimné…

 

www.dojnekravy.sk

Na zdravie!

28.04.2016

Súčasná situácia okolo zdravotného stavu našich politikov ponúka jedno pekné zamyslenie. Mal by obyčajný človek taký prístup k zdravotnej starostlivosti ako chránený druh - slovenský politik? viac »

Lebo Fico…

09.03.2016

Je to už strašne otrepané konštatovanie ale musím ho použiť ešte minimálne raz… Na Slovensku voľby dopadli ako dopadli, napriek pestrým a možno šokujúcim výsledkom dovolím si povedať viac »

Smerom do kanála. . .

02.03.2016

Po štyroch rokoch sociálno-demokratickej vlády slovensko nie je ani sociálne ani demokratické. Máme tu čas volieb a môžeme si spraviť nejakú tú sumarizáciu. Pravidelne počúvame ako sa slovensku viac »

Boko Haram

V Nigérii prepustili takmer 500 domnelých členov extrémistickej skupiny Boko Haram

18.02.2018 21:41

Nigérijský súd rozhodol o prepustení dovedna 475 domnelých členov a sympatizantov militantnej skupiny Boko Haram, pričom sa odvolal na nedostatok dôkazov.

cigareta, fajčenie

Rakúšania nazbierali vyše stotisíc podpisov za zákaz fajčenia v reštauráciách

18.02.2018 21:10

Viac ako 100-tisíc ľudí podpísalo už petíciu proti plánom vlády na zrušenie úplného zákazu fajčenia v stravovacích zariadeniach v Rakúsku.

kosovo, výročie, oslava

Kosovskí poslanci oslavujú výročie nezávislosti, srbskí kolegovia schôdzu bojkotovali

18.02.2018 20:58

Kosovskí poslanci si pripomenuli desiate výročie vyhlásenia nezávislosti Kosova, najmladšieho štátu v Európe.

lanovka, Opalisko

Na lyžovačke v Rakúsku zomrel 69-ročný Slovák

18.02.2018 19:35

Slovenského lyžiara v bezvedomí našli v nedeľu na lyžiarskom svahu na vrchu Stuhleck v rakúskej spolkovej krajine Štajersko.

pit2000

O všetkom čo ma hnevá a je proti zdravému rozumu..., alebo naozaj sme iba dojné kravy pre tento štát? dojnekravy.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 32423x
Priemerná čítanosť článkov: 1801x

Autor blogu

Kategórie