Založ si blog

Operačný program – tunelovanie

Dávno som nič nepísal lebo, po prvé som mal užitočnejšie veci na starosti, po druhé aj tak to nemá zmysel. Čokoľvek kritické dnes človek napíše tak je škatuľkovaný ako modrý a stretáva sa z argumentmi typu Dzurinda predal elektrárne, predal plynárne a preto dnes chudák Fico nič nemôže….

Teda argument typu – nevadí že mi dnes ukradli peňaženku pretože pred 10 rokmi mi ukradli auto a v porovnaní s tým je peňaženka vlastne v poriadku.

Hlavne že máme stabilnú vládu a kopec splnených sociálnych balíčkov. Ako keby to tá vláda platila zo svojho. Máme za sebou takmer štyri stabilné roky a smutné je že okrem tej stability sa vyznačovali hlavne absolútnou nečinnosťou. Žiadna reforma, žiadne zjednodušenie byrokracie, žiadne zoštíhlenie prebujneného úradníckeho aparátu, len zvýšiť dane, odvody a prežierať peniaze na nezmyselné úplatky svojim voličom, samozrejme potom čo sme si  z nich odkrojili pekný koláč pre seba a našich sponzorov. Ešteže prepukla utečenecká kríza a teroristi aspoň sa ľudia môžu plne venovať týmto postrachom a nemusia si všímať tie večné tunely pri každom jednom obstarávaní, eurofondoch atď.…

Stačí si dnes buchnúť do stola zanadávať na EU a utečencov a 40% vo voľbách máte istých. A popritom sa v tichosti môže tunelovať ďalej – alebo aj nahlas mám dojem že už sa to ani nesnažia skrývať.

Na druhej strane tu máme opozíciu plnú psychopatov, starých senilných idiotov ktorých trápia len problémy reprodukčného charakteru ktoré sa ich vzhľadom na ich vek už ozaj netýkajú, no a kopec egomaniakov ktorý sú taký presvedčený o svojej jedinečnosti že každý potrebuje vlastnú stranu aby mohol byť predseda. No a potom kopec nových nádejí pre nerozhodnutých voličov ktorý sľubujú že nastolia rovnováhu medzi dark side a light side sily čo znie lákavo až kým sa náhodou nedostanete k nejakým blogom z ktorých zistíte ktorý je syn a dcéra ktorého privatizéra a kto pre koho v minulosti pracoval. Potom to už až tak lákavo nevyzerá…

Keď sa raz za 20 rokov ľudia pozrú späť nebudú pozerať na kauzy ani na mená skôr si myslím že sa budú pýtať prečo sa Slovensko posunulo tak málo. To vidím ako najväčší problém – to vládnutie bez rozvojových cieľov, keď jediný ciel je udržať sa pri moci čo najdlhšie. A presne to je vidno keď sa pozrieme 20 rokov späť. Sme tak na 30% toho kde sme mohli byt keby….

Ale nie o tom som chcel. Cestou do práce a z práce často v aute počúvam rádio. Dlhú dobu som to ignoroval ale včera keď som náhodou počúval rádio večer po jedenástej už ma to fakt dostalo. Koľko krát za deň musí ísť v rôznych komerčných rádiách reklama na operačný program životné prostredie – aby Slováci vedeli recyklovať, alebo aby Slováci vedeli chrániť svoju prírodu a rôzne ďalšie operačné program (včera večer išlo asi 6 reklám za sebou). To fakt kým neboli eurofondy tak Slováci robili iba bordel? (Asi áno ale robia ho aj naďalej žiadny rozdiel nevidno.) A fakt nás až EU naučila starať sa o prírodu? Čo chce zadávateľ reklamy tou reklamou povedať? Načo beží minimálne 15 až 20 krát denne reklama na nejaký operačný program hradený z eurofondov? Nepredáva žiadne výrobky, či ju počujete alebo nie nijako vás to neovplyvní takže o čom to je?

Jediný zmysel toho vidím v tom že je to pekný nástroj ako si z koláča eurofondov odkrojiť pre spriaznené reklamné agentúry a spriaznené média. A podľa frekvencie ako často tieto reklamy bežia na rôznych komerčných médiách ide o pekný balík. Dnes už sa tomu nikto ani nečuduje, takéto nehospodárne nakladanie s peniazmi EU alebo SR je úplný štandard a to je práve na tom najsmutnejšie.

Už len k tomu spraviť pravdivý reklamný spot: Operačný program tunelovanie eurofondov pomohol mnohým ľudom ktorý boli na správnom mieste, zabezpečil financovanie pre spriaznené strany a osoby. Aby Slovensko dobre ojebávalo ľudí – operačný program tunelovanie.

Ak sa toto bude vysielať každý deň 20 krát vo všetkých rádiách aspoň to bude úprimné…

 

www.dojnekravy.sk

Na zdravie!

28.04.2016

Súčasná situácia okolo zdravotného stavu našich politikov ponúka jedno pekné zamyslenie. Mal by obyčajný človek taký prístup k zdravotnej starostlivosti ako chránený druh - slovenský politik? viac »

Lebo Fico…

09.03.2016

Je to už strašne otrepané konštatovanie ale musím ho použiť ešte minimálne raz… Na Slovensku voľby dopadli ako dopadli, napriek pestrým a možno šokujúcim výsledkom dovolím si povedať viac »

Smerom do kanála. . .

02.03.2016

Po štyroch rokoch sociálno-demokratickej vlády slovensko nie je ani sociálne ani demokratické. Máme tu čas volieb a môžeme si spraviť nejakú tú sumarizáciu. Pravidelne počúvame ako sa slovensku viac »

Holuby

Ako žiť s holubmi v mieri v jednom meste? Zamedziť prístup a nekŕmiť

25.02.2017 16:00

Kým svetové metropoly bojujú s holubmi, ktoré ničia pamiatky, naše samosprávy problémy nehlásia. Úrady ľudí vyzývajú, aby si zabezpečili obydlia a neprikrmovali.

Fico

Fico: Ak regulačný úrad prijme nezmyselné rozhodnutie, budem konať

25.02.2017 14:46, aktualizované: 16:47

Aj keď je ÚRSO nezávislým úradom, pokiaľ prijme nezmyselné rozhodnutie, ako to bolo v prípade cien energií na tento rok, predseda vlády Fico (Smer) bude konať.

Czech Republic Elections-e2e2c3ff07d04c63985f35d0a0c35cfd

Babiš testuje dôveru ľudí, chce kandidovať z posledného miesta

25.02.2017 14:34

Predseda hnutia ANO Andrej Babiš sa rozhodol ísť do októbrových volieb z posledného miesta stredočeskej kandidátky.

Azerbajdžan, vojak

Pri bojoch v Náhornom Karabachu zahynulo viacero vojakov

25.02.2017 14:20

Azerbajdžan v sobotu oznámil, že viacero jeho vojakov zahynulo počas bojov v oblasti sporného Náhorného Karabachu.

pit2000

O všetkom čo ma hnevá a je proti zdravému rozumu..., alebo naozaj sme iba dojné kravy pre tento štát? dojnekravy.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 28257x
Priemerná čítanosť článkov: 1570x

Autor blogu

Kategórie