Založ si blog

Smerom do kanála. . .

Po štyroch rokoch sociálno-demokratickej vlády slovensko nie je ani sociálne ani demokratické. Máme tu čas volieb a môžeme si spraviť nejakú tú sumarizáciu. Pravidelne počúvame ako sa slovensku darí a ako občania musia pocítiť, že krajina zažíva dobré časy. Tak sa pozrime na tie dobré časy….

Deficit štátneho rozpočtu za rok 2015 bol 2,885 miliardy eur, v tomto čase premiér ohlasuje tretí povolebný sociálny balíček za miliardu… žijeme na úver poďme to osláviť veľkou žranicou na dlh, ale až keď si zvolíte tých správnych… Veď deficit je menší ako sa plánovalo, poďme to rýchlo prežrať veď brucho nás bude bolieť až po voľbách.

Sociálny štát?

To že každý deň v novinách čítam o rodine s chorým dieťaťom, ktoré nemá nárok na liečbu, alebo rehabilitácie, alebo má nárok iba na zlomok toho, čo by bolo potrebné, to už asi netreba v sociálnom balíčku riešiť. Radšej tie peniaze použijeme “rozumne” ako napríklad vlaky zadarmo, alebo predvolebné úplatky akože za plyn, aj keď v reále to s plynom nemá nič spoločné a hradí sa to z daní nás všetkých.

Sranda ako si slováci radi poplačú pri modrom z neba, pri neuveriteľných príbehoch ktoré svedčia o tom ako choroba dokáže finančne zničiť rodinu, ako spoločnosť ignoruje chorých a slabých, ako zdravotníctvo nemá zdroje na pomoc tým, čo to potrebujú, ale zato má zdroje na drahé masáže a predražené nákupy prístrojov. Keď sa chorý človek bije s diagnózou ktorá si vyžaduje okamžité vyšetrenia a v našom reálnom svete dostane termín za pol roka, keď sa jedná o hodiny ale zrazu zistíte že ten kto by vám mal pomôcť má času dosť.

Utriete si slzu ktorú vám Vilo vylúdil srdcervúcim príbehom, poviete si chvalabohu že ja taký problém nemám a idete si zvoliť znova tých istých zmrdov, ktorí sú za tento stav zodpovedný…

Má to však jeden háčik, veľmi ľahko sa môžete ocitnúť na druhej strane a ak budete mať smolu, nebudete to vy, ale vaše dieťa a potom v tom stave bezmocnosti, keď vám s kamennou tvárou budú vravieť že termín na vyšetrenie je za pol roka môžete sa začať pýtať kde je tá sociálna tvár slovenska.

Tí zmrdi, ktorí sú za to zodpovedný nebudú čakať v rade, nebudú na poradovníku, nebudú si nosiť toaleťák a príbor do nemocnice, oni pôjdu do nemocnice do zahraničia, ako už mnoho zmrdov v minulosti. Pôjdu lebo si to za nakradnuté budú môcť dovoliť a vy, komu štát každý mesiac odkrojí svoje výpalné sa môžete ísť obesiť, alebo teda ešte zbierať vrchnáky z plastových fliaš.

Čo na tom že si na výplatnej páske zase všimnete koľko ste si za tú úžasnú starostlivosť zaplatili, keby sa aspoň dalo povedať: ,,dobre ja si to zaplatím sám ale nestrhávajte mi to z mojej výplaty“…

Zarobíte 1000 EUR hrubého? Zamestnávateľa stojíte 1352EUR a na zdravotné poistenie odvediete vy 40 zamestnávateľ 100EUR. To je 1680 EUR ročne. Celkom slušné peniaze na záchodový papier, kdeže asi skončili….

Keď sa už hráme na nejaký sociálny štát a že si za to platíme viac ako dosť, bolo by načase aj vidieť nejaké výsledky. Dobrý anjel, hodina deťom, iskrička nádeje a neviem aké ďalšie nadácie sa v “sociálnom“ štáte snažia zastúpiť to o čo sa má starať on. Pracujúci človek nemá čo rozmýšľať nad tým komu dá svoje dve percentá z daní pretože pomáhať chorým a slabým je úloha štátu.

Demokratický štát? zasa sa dá len cez slzy pousmiať….

Skúste sa domôcť svojej pravdy pri stave nášho súdnictva. Pokiaľ proti vám bude stáť váš sused, rovnaký človek ako vy, máte šancu, že sa za pár rokov dopracujete k výsledku. Pokiaľ to bude nejaký zbehlý podvodník, alebo niekto kto má na lepšieho právnika máte smolu. No a pokiaľ to bude niekto kto má peniaze tak ste rovno v riti…. Justičná, príbuzenská a spolužiacka mafia vás zošrotuje tak že budete do konca života splácať súdne trovy… Potom na vás ešte pošlú mafiu exekučnú…

Do toho vám ešte príde zopár automaticky generovaných pokút za hovadiny (napr. prepadnutá stk a ek = 332EUR) vo výške akoby sme žili vo švajčiarsku a brali švajčiarke platy a o zábavu máte postarané…

O tom že sám premiér zneužíva štátne orgány na likvidáciu nepohodlných ľudí za čo by v normálnej krajine bol minimálne odvolaný ak nie rovno odvedený v priamom prenose v putách škoda hovoriť…

Ešteže sa cítite bezpečný a ste hrdý na svojho premiéra ako bojuje a chráni slovensko. Škoda len že málokto vidí za diskusnú reláciu na TA3 prípadne za predvolebný míting. To že v prípade rovnosti sociálnych benefitov pre pracujúcich slovákov v zahraničí sa naša vláda hájením ich záujmov nezaťažovala. A to že po voľbách sa zrazu náš staronový premiér začne vyjadrovať opatrne a zrazu začne rozprávať o solidarite s nemeckom, ako nemecko a EU potrebujeme, lebo bez nich by sme neprežili a že by sme mali prijať utečencov, aby sme sa ukázali ako spoľahlivý partner…

Už teraz sa teším na to, ako mi nejaký volič smeru bude vysvetľovať prečo sme museli byť solidárny, pričom pred voľbami mi vysvetľoval ako žiadnych utečencov na slovensku nechce… Tak ako mi pri pôžičke grécku najprv tvrdil ani za boha a potom ma presviedčal že sme museli…

To je raz tak keď náš premiér na mítingoch besne šteká ale v zahraničí len slabučko hryzká…

www.dojnekravy.sk

Na zdravie!

28.04.2016

Súčasná situácia okolo zdravotného stavu našich politikov ponúka jedno pekné zamyslenie. Mal by obyčajný človek taký prístup k zdravotnej starostlivosti ako chránený druh - slovenský politik? viac »

Lebo Fico…

09.03.2016

Je to už strašne otrepané konštatovanie ale musím ho použiť ešte minimálne raz… Na Slovensku voľby dopadli ako dopadli, napriek pestrým a možno šokujúcim výsledkom dovolím si povedať viac »

Smer-om k SNS

01.03.2016

Voliči smeru a v podstate aj SNS majú veľmi krátku a selektívnu pamäť. SNS vstala z popola ako bájny vták fénix. Štyri roky stačili na to, aby voliči zabudli na všetky kauzy, pre ktoré viac »

maduro

Venezuelský parlament vyhlásil Madura za nelegitímneho prezidenta

16.01.2019 07:47

Maduro sa 10. januára napriek sporným voľbám ujal vlády na ďalšie šesťročné obdobie.

Čína Kanada občan drogy pašovanie trest smrti súd Schellenberg

Kanada žiada milosť pre svojho občana odsúdeného v Číne na smrť

16.01.2019 06:27

Kanaďana zatkli ešte v roku 2014 za pokus o prepašovanie 222 kilogramov metamfetamínu z Číny do Austrálie.

jaguar land rover, treningove centrum

VIDEO: Jaguar v Nitre silnie. Stúpenci brexitu zúria

16.01.2019 06:00

Tento rok môže najväčšia britská automobilka vyrobiť na Slovensku až 100-tisíc osobných motorových vozidiel.

06-protest2-4x

Sestier viac nebude. Župy okresali zdravotnícke školy

16.01.2019 06:00

Výpadok zdravotných sestier, ktorý niekde naberá kritické rozmery, mali zmierniť aj stredné zdravotnícke školy. V praxi sa paradoxne deje opak.

pit2000

O všetkom čo ma hnevá a je proti zdravému rozumu..., alebo naozaj sme iba dojné kravy pre tento štát? dojnekravy.sk

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 35093x
Priemerná čítanosť článkov: 1950x

Autor blogu

Kategórie